ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREInnowacje w przemyśle
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU
Grupa Azoty


KOMENTARZE
24.08.2017r. 09:15

Adam B. Czyżewski
Główny Ekonomista w PKN Orlen
Opiniotwórcze magazyny Forbes czy Bloomberg od lat prowadzą rankingi innowacyjności. W zestawieniu Bloomberg, w kategorii najbardziej innowacyjnych gospodarek Polska awansowała na 22 miejsce. Natomiast w rankingu Forbes najbardziej innowacyjnych firm w pierwszej setce nie ma jeszcze żadnej firmy z Polski. Dominują firmy z USA. W pierwszej dziesiątce jest ich sześć, w dwudziestce czternaście, a w setce równo połowa. Ktoś powie, że obecność polskich firm na tej liście to tylko kwestia czasu. Moim zdaniem nie tylko. Ważną rolę odegrają regulacje a konkretnie, podejście regulatorów do innowacji. W USA jest ono inne, niż w Europie i przynosi pozytywne efekty.
21.06.2017r. 05:02

Paweł Smoliński, Kierownik Wydziału Usług Technicznych i Metod Badawczych w Urzędzie Dozoru Technicznego
Urząd Dozoru Technicznego, poszukując innowacyjnych rozwiązań wspomagających inspekcje, analizuje możliwości wykorzystania zdalnie sterowanych robotów do kontroli stanu technicznego urządzeń.
20.06.2017r. 05:07

Janusz Samuła, Dyrektor Departamentu Innowacji i Rozwoju w Urzędzie Dozoru Technicznego
Po kilku próbach zastosowania nowych technologii przychodzi czas, kiedy musimy poważnie przeanalizować korzyści i problemy związane z ich ewentualnym wdrażaniem do codziennej praktyki. Tak się stało w UDT w odniesieniu do dronów. Podjęliśmy próby włączenia dronów do badania wewnętrznych przestrzeni zbiorników, przeanalizowaliśmy opinie osób uczestniczących w badaniach i wyciągnęliśmy wniosek, że dron jako nowe narzędzie, którym dysponujemy, sprawdził się w praktyce.

12.06.2017r. 05:15

Janusz Samuła, Dyrektor Departamentu Innowacji i Rozwoju w Urzędzie Dozoru Technicznego
Urząd Dozoru Technicznego, wyprzedzając uregulowania prawne, które na ogół nie nadążają za rozwojem techniki, organizuje seminaria poświęcone innowacyjnym technologiom. Są to spotkania innowacyjnych firm, autorytetów w omawianej dziedzinie, potencjalnych beneficjentów prezentowanych metod oraz pracowników UDT.
03.04.2017r. 05:54

Janusz Samuła, Dyrektor Departamentu Innowacji i Rozwoju oraz Jacek Kocięcki, Dyrektor Departamentu Koordynacji Inspekcji, Urząd Dozoru Technicznego
Rurociągi kompozytowe znajdują już zastosowanie, chociaż przepisy prawa wydają się nie nadążać za rozwojem technologii. W Polsce mamy jedynie pojedyncze odcinki takich rurociągów, ale w Europie i w Stanach Zjednoczonych stają się coraz bardziej popularne. Urząd Dozoru Technicznego rozważa możliwości stosowania kompozytowych rurociągów wysokiego ciśnienia pod kątem warunków technicznych dla rurociągów i niezbędnej diagnostyki.
07.03.2017r. 05:02

W siedzibie UDT w Warszawie miało miejsce seminarium zorganizowane wspólnie przez UDT oraz firmę Casp System - przedstawiciela firmy EddyFi w Polsce poświęcone innowacyjnym metodom pomiarowym. Metody te wykorzystują znane od lat zjawisko fizyczne - występowanie prądów wirowych pod wpływem pobudzenia zmiennym polem magnetycznym. Podczas seminarium odbyły się również pokazy pomiarów praktycznych oraz prezentacja innych metod i systemów pomiarowych.
UDT
27.02.2017r. 06:37

Janusz Samuła, Dyrektor Departamentu Innowacji i Rozwoju w Urzędzie Dozoru Technicznego
Michał Łoniewski, Departament Innowacji i Rozwoju w Urzędzie Dozoru Technicznego
W siedzibie UDT w Warszawie miało miejsce seminarium poświęcone innowacyjnym metodom pomiarowym, które wykorzystują znane od lat zjawisko fizyczne - występowanie prądów wirowych pod wpływem pobudzenia zmiennym polem magnetycznym. Przedstawiciele firmy Eddyfi zaprezentowali autorską metodę badań metodą impulsowych prądów wirowych oraz inne, innowacyjne i ciekawe metody badań nieniszczących. Eksperci UDT rozważają możliwości zastosowania tej metody w inspekcji.
UDT
20.02.2017r. 05:35

Janusz Samuła, Dyrektor Departamentu Innowacji i Rozwoju w Urzędzie Dozoru Technicznego
Urząd Dozoru Technicznego poszukuje innowacyjnych rozwiązań w obszarze inspekcji, które są korzystne zarówno dla partnerów - zakładów przemysłowych - jak i dla inspektorów Urzędu. Wykorzystanie takiego specjalnego drona wydaje się spełniać oczekiwania obu stron.
31.01.2017r. 11:24

W czerwcu 2016 r. z rozmachem ogłoszono w Polsce plany rozwoju elektrycznej motoryzacji na wielką skalę. Na poziomie koncepcji projekt zadziwia ambicją, a zarazem - szczególnie w zakresie komunikacji miejskiej - ma wszelkie przesłanki powodzenia: polscy producenci taboru autobusowego należą do europejskich liderów, osiągają autentyczne sukcesy na rynku europejskim i są pionierami w konstruowaniu pojazdów elektrycznych. Komunikacja publiczna w metropoliach polskich jest relatywnie dobrze rozwinięta i zdominowana przez autobusy, a jej operatorzy - zwykle spółki komunalne - planują w aktualnej perspektywie budżetowej UE znaczne inwestycje w modernizację flot. Społeczeństwo przygląda się rozwojowi wypadków z przychylnością, bo program elektromobilności odpowiada na istotne problemy, w tym związane z jakością życia w mieście - przede wszystkim w zakresie walki z zanieczyszczeniem powietrza. Sukces programu będzie pamiętany przez kolejne dwie dekady - pisze Bartosz Kwiatkowski z PSE Innowacje.
06.01.2017r. 12:49

Mateusz Kędzierski, Dyrektor Departamentu Innowacji i Nowych Technologii w Ministerstwie Energii opowiada o tym, w jaki sposób Clean Energy Hub ma tworzyć alianse biznesowe, które będą wspomagać innowacyjność polskiej energetyki.cire
©2002-2017
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE