ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREInnowacje w przemyśle
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU
Grupa Azoty


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
26.04.2017r. 16:38

Warunkiem rentowności zgazowania węgla do celów energetycznych jest cena CO2 albo inna formuła wsparcia - ocenił w środę wiceprezes grupy Tauron Jarosław Broda, pytany o perspektywę wykorzystania gazu z procesu zgazowania węgla nie tylko na potrzeby chemii, ale i energetyki.
26.04.2017r. 08:41

Prace nad ogniwami fotowoltaicznymi oraz tandemowymi na bazie materiałów perowskitowych, opracowanie platformy agregującej potencjał rozproszonych źródeł energii odnawialnej oraz stworzenie hybrydowych układów adsorpcyjnych do redukcji emisji rtęci - to przykłady projektów wyłonionych w I konkursie programu sektorowego PBSE.
24.04.2017r. 10:48

Osiem projektów badawczo-rozwojowych Taurona z dofinansowaniem Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) - to wynik zakończonego procesu oceny projektów, zgłoszonych w ramach I konkursu Programu Badawczego Sektora Elektroenergetycznego. Przyznane przez NCBR dofinansowanie na realizację tych projektów to niemal 28 mln zł, a więc prawie jedna trzecia całego budżetu konkursu.
12.04.2017r. 11:16

Pod koniec kwietnia w Warszawie w szranki stanie 15 drużyn młodych informatyków z całego kraju. Walczyć będą o prawo do reprezentowania Polski w światowym finale Imagine Cup w Seattle. Najlepsze zespoły wyłonione zostały w trwających od października eliminacjach. Polski etap konkursu wspiera między innymi Grupa Energa.
28.02.2017r. 12:27

Cztery drony będą monitorowały obiekty należące do spółki PGE Energia Odnawialna. Urządzenia, które mają monitować farmy wiatrowe i hydroelektrownie, mają trafić do spółki pod koniec marca.
16.02.2017r. 22:51

Jak poinformowała "Gazeta Wrocławska", 16 lutego Piotr Dardziński, podsekretarz stanu w resorcie nauki i prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz podpisali list intencyjny w sprawie przejęcia przez skarb państwa udziałów w Centrum Badań EIT+.
13.02.2017r. 12:02

Ponad 60 Start-upów wzięło udział w organizowanym dziś w Katowicach spotkaniu m.in. z ekspertami Tauron w ramach Pilot Maker - programu pilotażowych wdrożeń dla Start-upów, którego celem jest połączenie ich potencjału z infrastrukturą, doświadczeniem i zasobami dużych przedsiębiorstw.
10.02.2017r. 08:47

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, największy europejski akcelerator biznesu w energetyce, InnoEnergy, rozpoczyna właśnie szóstą edycję "Rundy Inwestycyjnej". Jej celem jest wsparcie oraz promocja innowacyjnych technologii w sektorze energii.
09.02.2017r. 15:02

Urząd Dozoru Technicznego inspiruje przemysł i jest przezeń inspirowany w działaniach innowacyjnych - powiedział Janusz Samuła, Dyrektor Departamentu Innowacji i Rozwoju w Urzędzie Dozoru Technicznego podczas XVII Forum Zmieniamy Polski Przemysł - widzimy innowacje w przemyśle, wspieramy innowacje w przemyśle, ale musimy pamiętać, że innowacje nie są panaceum na wszystkie problemy związane z bezpieczeństwem technicznym.
03.02.2017r. 11:06

Osiem globalnych przedsiębiorstw energetycznych i dwa akceleratory start-upowe uruchomiło program "Free Electrons", czyli pierwszy globalny akcelerator start-upów w branży energetycznej.cire
©2002-2017
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE